Hasznos
Wolt futár fizetés – Ennyit kereshetsz a futárkodással!
Az online ételrendelés hazánkban is robbanásszerű növekedést produkált az elmúlt években, ami természetesen a Wolt népszerűségéhez is jelentősen hozzájárult. Napjainkban egyre többen futárkodnak fő- vagy mellékállásban, illetve a diákok is szívesen vállalnak munkát a 2014 óta aktív, Finnországban alapított cégnél. Azonban felmerül a kérdés: mennyi a Wolt futárok fizetése? Mennyit lehet keresni egyéni vállalkozóként vagy diákmunkásként? Alábbi cikkünkben mutatjuk a legfontosabb tudnivalókat!
Kinek érdemes Wolt futárként dolgoznia?
A Wolt futárkodás remek lehetőség azoknak, akik kedvelik a pörgős munkát és a szabadabb időbeosztást. Ha szeretünk új emberekkel találkozni, és mozgalmas mindennapokra vágyunk, illetve szívesen dolgozunk egyedül, akkor ez a munka pontosan nekünk szól. Wolt futárként magunknak oszthatjuk be az időnket, és mi dönthetjük el, hogy melyik fuvart vállaljuk el.
Ha csak napi 4-6 órát dolgozunk, vagy kb. 10-15 rendelést teljesítünk, már azzal is remekül kiegészíthetjük a keresetünket. Természetesen, ha maximalizálni szeretnénk a bevételeinket, akkor több rendelést is házhoz szállíthatunk, és akár teljes munkaidőben is Wolt futárként dolgozhatunk Vannak, akik csak hétvégente dolgoznak 6-8 órát, mások pedig hétköznap futárkodnak reggel 8-től délután 4-ig – ahogy említettük, az időbeosztás teljesen szabad és rugalmas.
Mennyi egy Wolt futár fizetése?
A Wolt futárok keresete sok tényezőtől függ, melyeket az alábbiakban be is mutatunk. Azonban átlagosan heti 20-30 óra munkával kb. 200.000 - 400.000 forintot lehet keresni, de aki főállásként futárkodik, az a nagyobb városokban 600.000 forint felett is kereshet havonta.
Címenként, azaz szállításonként minimum 500 forintos keresettel számolhatunk, Budapesten azonban már 1000 forintot is kereshetünk egy kézbesítéssel, bizonyos esetekben pedig akár több 1000 forintot is bezsebelhetünk.
A tarifánkat mindig a Wolt algoritmusa számolja ki, amely a megtett távolság hosszát és a szállítandó csomag súlyát, illetve a járművünk típusát (bicikli, autó, motor vagy roller) is figyelembe veszi.

Mi befolyásolja a Wolt futárok fizetését?
- Teljesítmény. Minél több rendelést teljesítünk annál többet keresünk. A csúcsidőszakban – főleg esténként és hétvégén – pedig nagyobb a kereslet, ami több bevételt eredményez. Az ünnepnapokon szintén magasabb forgalomra számíthatunk, ezért ezeken a napokon mindig érdemes munkába állni. Ha főállásban szeretnénk futárkodni, akkor legalább napi 6-8 órával azért tanácsos kalkulálni, de helyszíntől és bérezéstől függően akár 10-12 órányi munkaidő is kellhet ahhoz, hogy végül “kijöjjön a matek”.
- Adózás. Egyéni vállalkozóként a KATA 2022-es módosítása óta a futárok többsége az átalányadózást választja, ugyanis a “katások” már csak magánszemélyeknek állíthatnak ki számlát. Az átalányadózás magasabb kiadást jelent a vállalkozó futároknak, a pontos összegekre pedig hamarosan kitérünk. 25 év feletti diákok esetében az iskolaszövetkezet levonja az SZJA-t a díjazásból, aminek köszönhetően a középiskolások és egyetemisták is többet kereshetnek.
- Lokáció. A nagyobb városokban – mint Budapest vagy Debrecen – több rendelést kapnak az éttermek, így többet lehet keresni, mint a kisebb településeken. Budapesten például az autós és motoros Wolt futárok naponta 40.000 és 60.000 Ft körül keresnek, ehhez azonban lehet, hogy 12 órát is kell dolgozni. A vidéki városokban valamelyest alacsonyabb a bérezés, a biciklis futárok például napi 20.000 Ft körüli összegről számolnak be.
- Jármű típusa. Természetesen az autósok üzemanyagköltsége a legmagasabb, azonban egy robogóval már jóval kedvezőbbek lehetnek a kiadások. Az elektromos rollerek töltése szintén megemeli a költségeket, a kiadásokat tekintve pedig a biciklis futárkodás a legkedvezőbb választás. Azonban nagyobb mennyiségű ételt, azaz több csomagot kizárólag autóval vagy motorral lehet szállítani, ezért alaposan meg kell fontolni, hogy milyen járművet választunk.
Milyen kiadások terhelik a vállalkozóként szállítókat?
Havi szinten minimum:
- 53.798 Ft társadalombiztosítási járulék (tb)
- 45 344 Ft szociális hozzájárulási adó (szocho)
A könyvelési díj átlagosan 15.000 Ft, amelyet megspórolhatunk, ha saját magunk intézzük a bejelentéseket és a többi adminisztrációs feladatot, illetve az adóbevallást is. Ez esetben mindenképp járjunk utána minden egyes jogszabálynak és adófizetési kötelezettségnek, de akár egy könyvelőt is megkérhetünk, hogy mutassa meg, mit és hogyan számoljunk ki.
Az első néhány hónap még kisebb kiadásokkal jár
„Adómentes az átalányadózó egyéni vállalkozó e tevékenységéből származó, átalányban megállapított jövedelmének az éves minimálbér felét meg nem haladó része.14 Így tehát nem kell személyi jövedelemadót fizetnie az átalányadózó egyéni vállalkozónak, ha az átalányban megállapított jövedelme 2025-ben nem haladja meg az 1 744 800 forintot. Ha az egyéni vállalkozó év közben tér át az átalányadózásra, az adómentes jövedelmet nem kell arányosítani, akkor is az 1 744 800 forintos határral számolhat.„
Az üzemanyagköltség szintén sokat elvihet, ha nem jól választunk járművet
Szerencsére futárként közel sem kell luxusautóval járnunk, hiszen egy alsó- vagy alsó-középkategóriás autó is bőven megteszi. A lényeg, hogy a járművünk minél kevesebbet fogyasszon, és bőven férjenek bele csomagok. A főállásban autóval futárkodók havi üzemanyagköltsége átlagosan 100.000 Ft körül mozog, a motorosoké pedig nagyjából 50.000 Ft-ot jelent, azonban ez az összeg jelentősen lejjebb faragható, ha elektromos autóval vagy motorral közlekedünk.
Mennyibe kerül az autó- vagy motorbérlés?
Ha nincs saját autónk, akkor autóbérlés mellett is dönthetünk, de ez napi szinten minimum 5000 Ft-ba kerül. Ez 20 munkanap esetén már legalább 100.000 Ft-os többletköltséget eredményez, ezért csak akkor érheti meg, ha kifejezetten sok rendelést teljesítünk.
Persze robogót is bérelhetünk, aminek az ára naponta kb. 2500 Ft. Számos cég pedig kifejezetten futároknak szolgáltat járműveket, és tartós bérlés esetén extra kedvezményeket is biztosít. Kezdetben, amíg össze nem gyűjtünk egy járműre, akár a bérlés is működhet, de hosszú távon nem igazán fenntartható.
Miért lehet mégis előnyös a járműbérlés?
- Nem kell szervizelésre költenünk. Minden javítási költséget a bérbeadó cég fizet, így jelentős összeget spórolhatunk meg. Ez mindenképp előny a saját jármű fenntartásával szemben, hiszen sokan nem számolnak az akár több százezer forintos szervizköltséget igénylő amortizációval.
- Évszaknak megfelelő gumikat kapunk. Így télen és nyáron is a megfelelő abroncsokkal közlekedhetünk, a gumicserét pedig szintén a bérbeadó végzi. Biztosak lehetünk benne, hogy a gumiabroncsok műszakilag megfelelő állapotban lesznek, ezzel elősegítve a balesetmentes közlekedést.
- Ingyen parkolhatunk a telephelyen. Akár minden nap a cég parkolójában tehetjük le a járművet, ezért parkolási díjakkal soha nem kell számolnunk. Emellett a telephelyen sokkal biztonságosabban is parkolhatunk, mintha az utcán hagynánk az autónkat vagy motorunkat.
Flottás vagy vállalkozói futárkodás? Ezek az előnyök és hátrányok!
Mivel a Wolt nem saját alkalmazottként veszi fel a futárokat, hanem kizárólag alvállalkozókkal dolgozik együtt, így csakis flottában vagy vállalkozóként futárkodhatunk, amennyiben nem diákként keresünk munkát. Nézzük, mit érdemes tudni ezekről a lehetőségekről!
Ha flottában dolgozunk…
- Minden adminisztrációt a munkaadónk intéz. Így nem kell könyvelőt fogadnunk, és már “csak” a munka vár ránk. Ezzel jelentős terhet vehetünk le a vállunkról, különösen akkor, ha csak átmenetileg keresünk munkát, és nem szeretnénk vállalkozást indítani.
- Azonban kevesebb fizetésre számíthatunk. A flottás munka árnyoldala az alacsonyabb bérezésben rejlik, ráadásul a munkaidőnk is jóval kötöttebb lehet. A munkáltatónk például elvárhatja, hogy napi 8 vagy 12 órában dolgozzunk.
Ha vállalkozunk…
- Szabad az időbeosztásunk. Kizárólag akkor dolgozunk, amikor szeretnénk. Ennek köszönhetően jobban megtervezhetjük a napjainkat, és biztosan jut majd időnk az ügyintézésre és az egyéb személyes teendőinkre is. A vállalkozói szabadság pedig fontos szempont lehet a döntésünk során.
- Eldönthetjük, melyik fuvart vállaljuk. Ha valamelyik cím nem szimpatikus, nem kötelező elvállalnunk. Persze településtől függ, hogy mennyi rendelés közül válogathatunk, így előfordulhat, hogy a fuvarok többségére azért igent kell mondanunk a bevételszerzés érdekében.
Hogyan jelentkezhetünk Wolt futárnak?
Egyéni vállalkozóként
Ha Wolt futárként szeretnénk dolgozni, akkor a jelentkezésünket a hivatalos oldalon tudjuk leadni. A regisztráció során meg kell adnunk a személyes adatainkat és a járművünk típusát is. Előnyt jelent, ha egy Wolt-os futárpartner ajánlási kódot ad számunkra, hiszen így nagyobb eséllyel állhatunk hamarabb munkába. Az interjú és a szerződéskötés után pedig már szállíthatjuk is a rendeléseket.
Diákmunkásként
Nappali tagozatos diákként egy Wolt-tal szerződött iskolaszövetkezeten keresztül tudunk jelentkezni. Az Y Diák hivatalos Wolt futár partner, így nálunk bátran jelentkezhetsz, és csapatunkkal minden adminisztrációs teendőben segítünk. A jelentkezés folyamata és pontos menete az alábbi linken ismerhető meg. Ha elakadtál valamiben, vagy csak kérdezni szeretnél, keress minket bizalommal a megadott elérhetőségeink egyikén!
Milyen járművet érdemes választani?
Autó
Az autó ideális választás azoknak, akik több csomagot szeretnének szállítani, és rossz időjárás esetén is kényelmesen dolgoznának. Az üzemanyagköltség minimalizálása érdekében célszerű keveset fogyasztó autót választani. A parkolás pedig néha kifejezetten nehéz és körülményes lehet, különösen a nagyobb városok forgalmas napjain.
Motor
A motoros futárok gyorsan közlekedhetnek a városban, és kevesebb idő alatt teljesíthetik a rendeléseket, így magasabb keresetre tehetnek szert. A legmegfelelőbb választás egy kis fogyasztású robogó lehet, de ha van rá keretünk, akkor egy elektromos motor vásárlásával vagy bérlésével csökkenthetjük nullára az üzemanyag költségeinket – így csupán a rendszeres töltésről kell gondoskodnunk.
Bicikli
A biciklis futárkodás a legköltséghatékonyabb megoldás, hiszen nincs benzin- vagy parkolási költség. A rendszeres testmozgás is előnyös, azonban hosszú távon már fárasztó is lehet. Ha az arany középutat keressük, akkor egy elektromos kerékpárt tanácsos használni, amelyet könnyebben tekerhetünk, vagy akár teljesen elektromos módban is gurulhatunk vele.
Roller
Az elektromos rollerekkel szintén gyorsan, a forgalmi dugókat elkerülve haladhatunk A-ból B-be, de csak kevés csomagot szállíthatunk egyszerre. A roller elsősorban azoknak ajánlott, akik csupán néhány megrendelést szeretnének naponta házhoz szállítani. Egy átlagos roller kb. 20-40 km-t tud teljesíteni, a rendszerese töltése pedig kihívást jelenthet, de kisebb volumenű futárkodásra nagyszerű választás lehet.
A Wolt futár fizetés elsősorban a teljesítménytől és az adott település forgalmától függ. Az ételkiszállítás tökéletes munkalehetőség mellékállásként, de ha futárkodásból szeretnénk megélni, akkor egyéni vállalkozóként ajánlott tevékenykedni. Ha pedig diákként keresünk munkát, és szívesen foglalkoznánk ételkiszállítással, akkor az Y Diák Iskolaszövetkezet segíthet a mihamarabbi kezdésben!
További információkért kattints: Első lépések, hogy minél előbb munkába állhass Wolt futárként